Uitgeroepen tot één van de beste fotografen ter wereld

Zo bijzonder: dit jaar (2025) mag ik mij tot beste fotografen ter wereld rekenen

Als documentaire fotograaf uit Gouda mag ik al meer dan tien jaar de liefde vastleggen in al haar vormen. bij familiefotoshoots, op bruiloften én in tijden van afscheid: de liefde is er altijd. Dat mijn werk nu ook internationaal wordt erkend, voelt nog steeds bijna onwerkelijk.

Begin deze december 2025 ontving ik twee prijzen van This Is Reportage Family, een toonaangevend wereldwijd platform voor documentaire familiefotografen. Door deze 2 prijzen én de 3 awards eerder dit jaar, mag ik mij dit jaar rekenen tot de beste reportagefotografen ter wereld – iets waar ik enorm dankbaar voor ben.

 

Bekroond door This Is Reportage Family: top 3 van Nederland

In totaal werden 5 inzendingen bekroond in de categorie Family. Eén daarvan waren 2 van een afscheidsreportage, een vorm van documentaire fotografie die mij zeer na aan het hart ligt. Door deze prijzen sta ik nu:

  • 15e van de wereld als Family-fotograaf
  • 3e van Nederland
  • en in de categorie Wedding in de top 100 wereldwijd

Een enorme eer, zeker als je bedenkt hoeveel internationale fotografen jaarlijks inzenden.

 

Afscheidsfotografie: liefde en troost vastgelegd

Wat deze internationale erkenning extra bijzonder maakt, is dat mijn werk als afscheidsfotograaf nu ook wordt gezien. Afscheidsfotografie is een vorm van reportagefotografie waarin ik met mijn camera grote en kleine gebaren van liefde en troost vastleg, juist in een periode van verlies.

Niet iedereen is bekend met deze manier van fotograferen. Toch merk ik hoe waardevol het is voor families om deze momenten vastgelegd te hebben. Ik ben dankbaar dat ik zo dichtbij mag komen op zulke kwetsbare en dierbare momenten.

 

Internationale prijzen als motivatie om te blijven groeien

Dat ik als fotograaf uit Gouda nu tussen namen sta van fotografen die ik al jaren bewonder, voelt nog steeds onwerkelijk. Dat een internationale vakjury mijn werk kiest uit duizenden inzendingen, zie ik als een enorme eer.

Deze prijzen geven mij vooral extra motivatie om mij te blijven ontwikkelen als documentair fotograaf, zodat ik nog meer mensen kan bereiken en blijven vastleggen wat voor mij het allerbelangrijkst is: de liefde, in al haar vormen.

Meer lezen?